Tuky a Cukry

Bububu – celý článek bude o těchhle strašácích celého sportovního světa. Budeme si vyprávět temné a brutální příběhy, těžko uvěřitelné historky a dokola omývat to, co už všichni známe a víme.

Ne, hele, to bych nemohl být já, kdybych měl psát to, co už píše každý. My se na to podíváme, jak jinak, selským rozumem, akademickým pohledem a především s notnou dávkou cynismu:

Tuky
Jsou ukládány tak, aby chránily životně důležitá centra. Feminstky, pos*rte se, u vás je to pánev. Proto například ženy trpí celulitidou, protože geneticky vás stvořitel (a ano – i on je chlap >:D) naprogramoval tak, že rodit je u vás důležitější, než mít slezinu. To u nás, chlapů, je to jednoduchý – všechno jde do břicha. A víte jak jsou baculky typu „jablíčko“ a tlouštíci s větším zadkem, než břichem? Tak to jsou lidi se silnou hormonální dysbalancí a měli by tu obezitu řešit honemrychle.
Tuky k jídlu? Tuky, které procházejí vysokou teplotou, například při smažení hranolek a podobných rakovinotvorných vagína-nápadů, vytvářejí jako vedlejší produkt štěpení tzv. Trans mastné kyseliny. No a ty tělo neumí trávit. Ale snaží se. A tak tělo věnuje pozornost týhle přepálený nechutnosti, zatímco zbytky vitamínů a minerálů ze zbylého jídla projdou a nevstřebají se. Papá.
Západní populace konzumuje zdravé tuky v nepoměru 1:20. Zamřemýšlejte, radikálně, nad víc Omega 3. Vážně.
A jak že se jich zbavit? Například vytrvalostním během, napadne jistě každého. Tak to ať to trvá alespoň 90 minut, protože prvních třicet minut pálíte sotva glukózu v krvi a játrech – potom možná. A to ještě držte tepovku do 130ti, abyste nepálili svaly. Takže vlastně spíš choďte do kopce, než běhejte. Nebo ne – pokud jste obézní plavejte, ať si nezničíte kolena. Hele… přestaňte chodit do Mekáče a za ušetřený peníze si pořiďte trenéra. Je to zdravější, než ty hranolky…

Cukry
Hnědý cukr má na rozdíl od bílého zachované nějaké minerály. (Nápověda pro pomalejší: Proto je hnědý.) Ale to je asi tak všechno. Hnědý cukr tedy není žádný zázrak, nebo zdravá varianta – je to trochu mineralizovaný silný jed. To naštve, co?
A jedeme dál – sladidla jsou tak kyselá, že reálně rozleptávají orgány a transmutují na metanol. Aspartam a Glutamáty jsou prokazatelně ty nejhorší Éčka, která existují – a používají se k náhradě cukru v light a zero verzích.
Všichni teď pláčeme, cukr nás zabíjí a sladidla to berou ještě rychleji, co budeme dělat?! Ano, dámy a pánové, nejsilnější a nejrozšířenější závislostí na světě, které podléhají i děti (!!!) je závislost na cukru. Existencionální, nutkavá, nepřekonatelná chuť na „dal bych si něco sladkýho“. Zkusili jste někdy týden nejíst sladký? JE TO PEKLO!
Ročně se vyrobí 168 000 000 tun (= 168 000 000 000 kilových pytlíků) cukru. To je v průměru 24 pytlíků na jednoho člověka na rok (včetně sotva-se-plazícíh dětí a spol.) DVA PYTLÍKY CUKRU NA MĚSÍC! V Americe je roční spotřeba jednoho člověka až 33 Kg…
Nevíte, že byste to jedli po lžících? Jíte. Věřte mi. Je to všude – i v mase, mléčných výrobcích, zelenině… Je to ve všem, co vám chutná, protože chuť se prodává snáz, než zdraví, že? 24 kilo…
Tendence konzumovat zvýšené množství cukru je způsobené hormonem G., který je v jisté míře dědičný. Takže vaše mlsání vlastně zapříčiní závislost i vašeho dítěte, o kterém zatím vlastně ještě ani neuvažujete. O to hůř, co?
A bonbonek k cukru na závěr – Podle studie American Health Association „Cukr ničí játra v naprosto stejné míře, jako tvrdý alkohol.“

Ročně zabije cukrovka 5 000 000 lidí. (Za dva roky by celá naše otčina vychcípala.) Češi jsou největšími cukrovkáři Evropy. (Aha, tak ono už je to rozjetý.) Do roku 2035 se počet cukrovkářů zdvojnásobí. (Což je rychlejší šíření pandemie, než HIV, nebo mor… Obětmi cukrovka překonala již obě světové války v součtu.)
Dámy a pánové – bojujte.

A to je tak nějak celé. Z toho bych bručel.

Medvěd